Alert RCB dla mieszkańców Podkarpacia. W poniedziałek silny wiatr!

2022-01-16 15:23
Alert RCB dla mieszkańców Podkarpacia. W poniedziałek silny wiatr!
Autor: Unsplash.com/ Drew Coffman

Wiatr w porywach może się rozpędzić nawet do 90 km/h. Przy takiej pogodzie nie należy parkować samochodów pod wielkopowierzchniowymi reklamami ani drzewami. Złamana gałąź lub konar mogą uszkodzić zaparkowany pod nim samochód.

Uwaga! Jutro (17.01) silny wiar. Możliwe utrudnienia  komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolnostojące rzeczy- SMS-a o takiej treści do mieszkańców Podkarpacia wysłało w niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Przed mocnymi podmuchami ostrzegają też spece od meteo z krakowskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ci dla wszystkich podkarpackich powiatów wydali alert I-go stopnia. Według  prognoz wiatr będzie wiał w poniedziałek ze średnią prędkością od 35 do 45 km/h , w porywach jednak rozpędzić może się nawet do 90 km/h.  

Warto będzie więc zabrać z tarasów i balkonów przedmioty, które wiatr mógłby przewrócić lub porwać. Pamiętać należy też o tym, by nie zostawiać samochodów pod wielkopowierzchniowymi reklamami lub drzewami.  Złamana przez wiatr gałąź lub konar mogą uszkodzić zaparkowany pod nim samochód.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku wieczorem. Synoptycy jednak nie wykluczają, że może ono zostać wydłużone, podniesiony może zostać też jego stopień.

Czy to objawy niedoboru witaminy B12?

Pytanie 1 z 9
Czy masz uczucie drętwienia i mrowienia rąk i nóg (tzw. parestazje)?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Posłuchaj o objawach zakażenia tężcem i sposobach leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE