ZUS sam pobierze dane osób na kwarantannie. Nie trzeba dostarczać decyzji SANEPIDu

2020-10-27 16:23
kwarantanna
Autor: pixabay

Ci którzy zostali na nią skierowani i chcieli otrzymać zasiłek musieli dostarczać decyzję SANEPIDu do publicznego ubezpieczyciela lub pracodawcy.

Osoby na kwarantannie lub w izolacji domowej chcące otrzymać zasiłek, musiały dostarczać decyzję SANEPIDu do ZUSu lub pracodawcy. Teraz ZUS będzie pozyskiwał takie dane automatycznie z systemu informatycznego Centrum e-Zdrowia . Przedsiębiorcy, którzy wypłacają świadczenia potrzebne informacje otrzymają w Portalu Usług Elektronicznych.

Pracownicy skierowani na kwarantannę lub objęci izolacją domową powinni pamiętać o poinformowaniu swojego pracodawcy o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo - dodaje Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS.

Według danych SANPIEDu, na kwarantannie i w izolacji domowej w powiecie radomskim przebywa obecnie ponad 2 tysiące osób.​

Warszawa sparaliżowana. Protestujący ws. aborcji zablokowali miasto

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE