Żołnierze z Radomia pomogą na wschodniej granicy

2021-12-28 9:40
WOT granica
Autor: fot. 6MBOT

Beda obsługiwać maszty oświetleniowe, patrolować teren na quadach i pojazdach terenowych. Wszystko po to, by nie dochodziło do nielegalnego przekraczania granicy. Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk obrony Terytorialnej z Radomia, Grójca i Pomiechówka wyjechali na ​wesprzeć swoich kolegów na granicy Polski z Białorusią.

Wojskowi z Radomia będą wspierać funkcjonariuszy policji i straży granicznej, którzy od kilkunastu tygodni patrolują pogranicze polsko białoruskie. Ma to związek z kryzysem migracyjnym za naszą wschodnią granicą. Teraz terytorialsi zmienią służących tam innych wojskowych.

- Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z batalionów w Grójcu, Radomiu i Pomiechówku wyjechali wesprzeć żołnierzy obrony terytorialnej na polsko-białoruskiej granicy. W ramach operacji „Silne Wsparcie” nasi żołnierze będą zbierać doświadczenie, będą wspierać specjalistycznie swoich kolegów na wschodzie po to, by w Polsce żyło nam się bezpieczniej - mówi dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Witold Bubak.

Każdy żołnierz jest odpowiednio wyposażony i przygotowany do takiej misji. Wojskowi będą korzystać z pojazdów osobowo- terenowych, quadów oraz łodzi.

- Wsparcie służb patrolujących tereny przygraniczne przez mazowieckich terytorialsów opiera się na czterech fazach: lokalizacji, izolacji, zabezpieczeniu i przekazaniu uchodźców odpowiednim służbom. Dodatkowo jesteśmy wyposażeni w plecaki ratownicze celem udzielenia pomocy potrzebującym - wyjaśnia por. Dominik Pijarski – oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Od początku września wojska Obrony Terytorialnej 6000 patroli pieszych, zmotoryzowanych lub konnych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE