Znamy wyniki matur w Radomiu i powiecie radomskim!

2022-07-07 8:43
Wyniki matur w Radomiu i powiecie
Autor: źródło: pixabay.com

Prawie 84 proc. absolwentów szkół średnich z Radomia zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. W powiecie radomskim zdawalność wyniosła z kolei ponad 87,5 proc.

W tym roku najlepiej poszło maturzystom z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Zdawalność w tych placówkach wyniosła 100 proc.

W powiecie radomskim egzamin dojrzałości najlepiej napisali absolwenci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Stanisława Staszica w Iłży.

W ubiegłym roku na pierwszym miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące w Iłży, które w tym roku stanęło na drugim stopniu podium z wynikiem 98 proc. zdawalności matury. W sumie średnia zdawalność wśród licealistów z powiatu radomskiego wyniosła ponad 95 proc., z kolei wśród absolwentów techników - ponad 84 proc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE