Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Zawsze możemy zgłosić do kontroli autobus którym nasze dziecko jedzie na ferie

2023-02-03 14:17

W przypadku gdy mamy obawy co do pojazdu którym będą podróżować nasze pociechy, możemy poprosić policjantów o jego sprawdzenie.

Lada moment ferie, a to oznacza czas zasłużonego wypoczynku. Część młodzieży i dzieci będzie ten czas spędzać na zimowiskach na które wyjadą autobusami razem ze swoimi rówieśnikami. Dlatego Mazowieccy policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia do kontroli takiego pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzą wtedy zarówno trzeźwość kierowcy jak i stan techniczny autobusu:

Policjanci podczas kontroli stanu technicznego autobusów zwrócą uwagę na układ hamulcowy, układ kierowniczy, czy prawidłową widoczność. Sprawdzą stan ogumienia pojazdu, prawidłowe oznakowanie autobusu przewożącego dzieci i młodzież, a także trzeźwość kierowcy oraz dokonają weryfikacji jego czasu pracy. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do ilości miejsc w autobusie. Należy pamiętać o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez wszystkich pasażerów. - Czytamy na stronie Mazowieckiej Policji.

Policjanci przypominają również o stronie Bezpieczny Autobus na której można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu. Uzyskamy z niej m.in. dane o badaniu technicznym czy polisie OC.

O potrzebie sprawdzenie autobusu należy poinformować wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.​ Wykaz punktów kontroli w naszym województwie razem z numerami telefonów pod którymi możemy zgłosić kontrolę znajdziemy na stronie Mazowieckiej Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE