kameralne lato konfa 2020

i

Autor: Jakub Białczak

Za nieco ponad tydzień rusza 13. edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne lato”

2020-07-31 13:42

W programie między innymi warsztaty, spotkania z ludźmi z branży filmowej, czy konkursy. Odbędą się wszystkie wydarzenia, jednak z zachowaniem reżimu sanitarnego.

13 edycja „Kameralnego lata” startuje 9 sierpnia. Konkurs główny odbędzie się od 13 do 14 sierpnia. Radio ESKA Radom jest partnerem medialnym festiwalu. Projekcje konkursowe odbędą się w kinie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Widzowie, ze względów sanitarnych będą mogli zapełnić salę do połowy.

Jak przekonują organizatorzy, "Kameralne lato" zachowa swój społeczny i edukacyjny wymiar. Główne punkty programu to konkursy - Filmów Odrzutowych i Konkurs Główny. W programie festiwalu też warsztaty filmowe, dyskusje i spotkania z ludźmi z branży filmowej.

"Kameralane lato" jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy ze służbami mundurowymi. Przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Ci, którzy chcą poznać bliżej świat filmu, mogą zgłosić się jeszcze do pomocy w organizacji wydarzenia jako wolontariusze. Organizatorzy szukają ludzi odpowiedzialnych, pasjonatów sztuki filmowej. Jak mówią - to ciężka praca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwość poznania bliżej branży filmowej.

Pandemia COVID-19 ujawniła brak odporności na kryzys gospodarczy, który dotknął mocno nas wszystkich. Zaczynamy życie od nowa, w nowej rzeczywistości, na nowych warunkach, z nowymi ograniczeniami, ale i nowymi możliwościami. Mając na uwadze reżim sanitarny i względy bezpieczeństwa, od nowa zapraszamy do kin, do udziału w pięknych wydarzeniach społecznych, jakimi są niewątpliwie festiwale filmowe, od nowa pochylamy się nad filmem i jego rolą we współczesnym świecie. Od nowa, znów powraca pytanie o rolę sztuki we współczesnym, jakże zmienionym i naznaczonym pandemią świecie. Uczymy się żyć na nowo. Jako jednostki i jako całe społeczności. Od nowa budujemy świat, podnosimy z kolan sektor kreatywny, przemysł filmowy, który przecież na chwilę zamarł, wracamy do festiwali i organizowania wydarzeń promujących wolny dostęp do kultury - mówi Karolina Adamczyk, dyrektor festiwalu.

Tłumy na kąpielisku w Pionkach