Za nami wiosenna akcja profilaktyczna w RCO. Jakie były wyniki badań mężczyzn

2021-04-28 17:27
Radomskie Centrum Onkologii
Autor: Wojciech Wójcikowski

Znamy dane z wiosennego przeglądu mężczyzny jaki był prowadzony w Radomskim Centrum Onkologii. Na badania zgłosiło się 200 mężczyzn i 20 proc. z nich miało podwyższony poziom PSA, który może wskazywać na nowotwór prostaty, a 5 procent skierowano do dalszej diagnostyki.

Badania wykonano w ramach akcji profilaktycznej w dniach 21-23 kwietnia. Mężczyznom badana była krew. Wynik badania miał mały odsetek, tych którzy przyszli do Radomskiego Centrum Onkologii.

- Rzeczywiście u kilku mężczyzn ten poziom jest na tyle wysoki, że to są bardzo podejrzane zmiany. U niektórych chorych musimy powtórzyć to badanie za 3 miesiące. U niektórych potrzebna jest dalsza diagnostyka to znaczy muszę się z nimi spotkać i wyznaczyć terminy dalszych badań i to w bardzo szybkim tempie. Chodzi tutaj o 5 proc. wszystkich mężczyzn, którzy zgłosili się na badanie- mówi Jarosław Łyczek z Radomskiego Centrum Onkologii.

Rak prostaty jest w tej chwili najczęściej występującym nowotworem złośliwym u mężczyzn. Rocznie stwierdza się 16 tys. zachorowań, z czego 5 tys. chorych umiera.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE