Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Wszystkich Świętych w Radomiu - Ile kosztują znicze i wiązanki?

2022-10-26 12:03

Tegoroczne obchody wyniosą nas więcej niż jeszcze rok temu bez względu na to czy zakupy zrobimy w sieciówce czy pod cmentarzem. Więcej o tym w artykule.

Wiązanki, znicze czy kwiaty to nieodłączny element obchodów wszystkich świętych. Jak co roku kupujemy je i składamy na grobach naszych bliskich którzy odeszli. Wiąże się to jednak z kosztami, które w tym roku wyniosą nas więcej niż jeszcze w 2021 roku. Jak wynika z badań, ceny zniczy w sklepach zwiększyły się średnio o 19,1% w zależności od rodzaju sklepu:

Z analizy ofert blisko 19 tys. sklepów, przeprowadzonej przez UCE Research i Hiper-Com Poland, wynika, że znicze podrożały rok do roku średnio o 19,1 proc. Najbardziej widać to w supermarketach – wzrost o 38,2 proc. Dalej w zestawieniu są hipermarkety – 33 proc., dyskonty – 23 proc., a także sieci convenience – 19,8 proc. - Czytamy w podsumowaniu wyników badań przekazanych PAP

A jak wyglądają ceny zniczy, kwiatów i wiązanek na radomskich nekropoliach? Wybraliśmy się na cmentarze by spytać o to sprzedawców i kupujących:

- Ceny na pewno podrosły, podobnie jak wszystko inne. Jest to wzrost o kilka złotych. Na samych wkładach złotówka czy dwa złote.

- Sprzedaż kwiatów dopiero się rozkręca i trudno powiedzieć jaka będzie finalna cena, ale w porównaniu do ubiegłego roku należałoby podnieść cene o ok. 20-30% ze względu na wyższe koszty produkcji

Jak mówili nam radomianie którzy wybrali się na cmentarz przed świętem zmarłych, odczuwalny jest wzrost cen wiązanek:

- Jestem bardzo rozczarowana przez te ceny. Wiązanki są w tym roku w granicach do 350 zł ale mówimy o ładnych wiązankach.  Bo takie byle co to możemy kupić i za 30-40 zł.

- Teraz to wiązanki, takie dobre to po 300 czy 400 zł. A jeszcze rok temu taka wiązanka to było około 70 zł?

- Ja sama robię wiązanki, ale żeby ją zrobić to musiałam wydać ze 200 zł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE