Wspólne stanowisko Burmistrza Grójca i Wójta Pniew w sprawie kolejowej 88 i DK 50

2020-03-05 12:11
mapa
Autor: CPK

Włodarze obu gmin wyrazili poparcie dla inwestycji, ale pod pewnymi warunkami. Chodzi o przebieg planowanej linii z lotniska w Baranowie do Warki i drogi krajowej nr 50.

Zamiast budowy nowej linii 88, proponują modernizację i rozbudowę istniejących. Tu wskazują kolejową ósemkę Warszawa – Radom oraz dwunastkę Skierniewice – Łuków. W opinii samorządowców budowa nowej trasy będzie skutkować wysiedleniami i wygaszaniem produkcji sadowniczej.

W sprawie A50 i S50 włodarze popierają wariant zaznaczony kolorem niebieskim i zielonym w załączniku nr 2 so Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Uznają za zasadne poprowadzenie nowej drogi wzdłuż kolejowej 12 i sprzeciwiają się wariantowi przebiegającemu przez teren gminy Pniewy.

Wcześniej swoje zdanie na temat inwestycji wyraziły władze powiatu grójeckiego i grójecka Rada Miejska. Pisaliśmy o tym tu, i tu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE