Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Wciąż mozna ubiegać się o wyprawkę szkolną w ramach 300+

2022-09-20 9:22

Rodzice którzy jeszcze nie złożyli wniosku na wsparcie przy zakupie podręczników czy przyborów mogą to zrobić do 30 listopada. Więcej o tym w artykule.

Wciąż można składać wnioski na wyprawkę szkolną z programu dobry start - Przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ramach tzw 300 plus wsparcie na Mazowszu otrzymało już 572 tys. dzieci na ponad 172 mln złotych. Ci, którzy jeszcze nie składali wniosków mogą to zrobić maksymalnie do 30 listopada:

Wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Składając wniosek należy prawidłowo wypełnić dane, podając prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły, a także aktualny numer swojego konta – Powiedziała Monika Kiełczyńska z biura prasowego ZUS.

Przypomnijmy, za pieniądze z możemy zakupić dla naszych pociech przybory szkolne czy podręczniki. Pomoc przysługuje na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, z kolei w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 lat.

Świadczenie przysługuje także, jeśli nauka w szkole z siedzibą w Polsce albo za granicą odbywa się zdalnie. Na przykład na dziecko, które uczęszcza do szkoły ukraińskiej w trybie zdalnym, zostanie przyznane świadczenie 300 plus, o ile dziecko wraz z rodzicem składającym wniosek zamieszkują w Polsce. - Dodaje Monika Kiełczyńska z ZUS.

 Więcej informacji o świadczeniu znajdziecie na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE