Wandale zniszczyli boisko i bieżnie radomskiego "elektronika" na dzień przed odbiorem [FOTO]

2022-08-05 12:13

W nocy z czwartku na piątek, wandale wylali puszki farby na nowe obiekty sportowe. Obecnie prowadzone są rozmowy z wykonawcą na temat napraw. Więcej o tym w artykule.

Miał być odbiór boiska a jest zgłoszenie na policje. Nieznany sprawca lub sprawcy dokonali aktu wandalizmu na terenie radomskiego Zespołu Szkół Elektronicznych. Zniszczeniu uległo nowe boisko i bieżnia, na którą dzień przed odbiorem technicznym wylano kilka puszek białej farby. Przypomnijmy, oba obiekty to zwycięski projekt z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.

To co się stało minionej nocy to policzek wymierzony nie tylko szkole i wszystkim zaangażowanym w głosowanie na ten projekt w Budżecie Obywatelskim, ale także całej społeczności Radomia. Mam nadzieję, że sprawca bądź sprawcy zostaną szybko wykryci i należycie ukarani. Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca i powinny być napiętnowane! - Pisał na swoim fanpage'u Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Obecnie prawnicy urzędu miasta prowadzą rozmowy z wykonawcą na temat naprawy zniszczonych obiektów. Miasto apeluje do mieszkańców mających jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt z urzędem lub policją.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE