W Radomiu odbędzie się piknik wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego

2022-08-09 13:35
Wojsko PL
Autor: Wojciech Wójcikowski zdjęcie archiwalne

Będzie pokaz sprzętu wojskowego, tradycyjna grochówka i możliwość spotkania z żołnierzami. W najbliższy poniedziałek z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie w centrum Radomia odbędzie się piknik wojskowy.

Piknik wojskowy powróci do centrum Radomia po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi. Zaplanowano pokaz sprzętu, kino frontowe, występy artystyczne, mobilne centrum rekrutacji, pokazy musztry paradnej. Piknik rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do 20.

- Piknik wojskowy będzie się odbywał w ścisłym centrum Radomia. Będzie się on odbywał na Żeromskiego, pl. Corraziego, parku Kościuszki. Od godziny 14 do 20 będzie całe mnóstwo atrakcji. Dzięki zaangażowaniu Wojskowego Centrum Rekrutacji, 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego i 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie sporo atrakcji. Zaprosiliśmy do współpracy służby funkcjonujące w Radomiu. Będzie też statyczna wystawa sprzętu wojskowego. Będzie czołg Leopard, będzie Rosomak, moździerz samobieżny Rak i inny sprzęt będący na wyposażeniu naszych sił zbrojnych. Będzie scena i występy artystów - nie tylko tych związanych z 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego, ale też występy Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego. Dla dzieci przygotowano ściankę wspinaczkową - mówi Wojciech Skurkiewicz wiceminister obrony narodowej.

W niedzielę 14 sierpnia podobny piknik odbędzie się na placu Wolności w Grójcu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE