W czwartek i piątek lesnicy będą rozdawali sadoznki drzew

2022-09-28 14:47
zdjęcie ilustracyjne
Autor: źródło Pixabay

W czwartek i piątek będzie można przystąpić do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. od 9 do 15 przed Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych będzie można otrzymać sadzonki drzew oraz poradzić się gdzie je wsadzić i pielęgnować.

Sadzonki będzie można otrzymać w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy. Udział w niej bierze para prezydencka, która sama sadzi drzewa i zachęca do tego rodaków. W czwartek i piątek sadzonki będzie można odebrać przed dyrekcją lasów państwowych i siedzibami poszczególnych nadleśnictw.

- Będzie możliwość otrzymania sadzonek i porozmawiania z leśnikami. Będzie można otrzymać sosnę lipa lub dąb. Będzie można mile spędzić czas, dowiedzieć się gdzie wsadzić taką sadzonkę i jak ją potem pielęgnować. Zachęcamy do sadzenia drzew nie tylko w lasach, ale też wokół siebie; na działkach, ogrodach, przy domu. Każde drzewo jest na wagę złota - mówi Edyta Nowicka rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Leśnicy w ramach akcji chcą posadzić milion drzew.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE