Urząd Statystyczny podsumowuje pierwsze dni spisu na Mazowszu. Jak wypadł Radom?

2021-04-12 15:04
NSPLiM 2021
Autor: GUS

Urząd Statystyczny w Warszawie podsumowuje dotychczasowy przebieg Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na Mazowszu. Do tej pory w Radomiu spisało się 5 tysięcy mieszkań, w całym województwie już 131 tysięcy.

Obowiązek spisowy wypełniło do tej pory ponad 5,6% mieszkańców województwa. To daje Mazowszu pozycję na podium, obok mieszkańców województwa śląskiego i wielkopolskiego. Do końca kwietnia można dokonać samospisu przez internet lub infolinię. W maju rozpoczną pracę rachmistrzowie.

- Analiza pierwszych dni spisu wskazuje, że w samospisie w województwie mazowieckim prym wiodą mieszkańcy dużych i średnich miast. Widać też wyraźną różnicę między regionem warszawskim stołecznym a pozostałą częścią województwa. Mieszkańcy stolicy i otaczających ją gmin spisują się przez Internet znacznie chętniej od społeczności z obszarów pozametropolitalnych, informuje US w Warszawie.

Rachmistrzowie będą w pierwszej kolejności dzwonić do osób niespisanych, gdy pozwoli na to sytuacja pandemiczna rozpoczną prace w terenie. - Numery telefonów, przekazane na mocy ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym, pochodzą od operatorów telefonicznych. Do czasu zmniejszenia zagrożenia epidemicznego rachmistrzowie nie będą prowadzić wywiadów bezpośrednich, informuje US w Warszawie.

Więcej informacji na temat spisu znajdziecie tutaj. Infolinia spisowa: 22 279 99 99. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE