Ultramarton po Mazowszu będzie miał start i męte w Radomiu. Wystartuje 500 kolarzy.

2022-06-07 15:23
rowerrr
Autor: źródło Pixabay

Przed nimi do pokonania 540 i 220 kilometrów po Mazowszu. W piątek rowerzyści ruszą w ultramaratonie dookoła województwa. Start i meta będą w Radomiu. Uczestnicy będą przemierzali trasę na specjalnych rowerach - gravelach.

Z Radomia w małych grupach w wyścigu będzie wystartuje w sumie 500 kolarzy. Do przejechania będą mieli 540 i 220 kilometrów po drogach Mazowsza. Wyścig wystartuje z Radomia. Potem kolarze odwiedzą Puszczę Kozienicką, Górę Kalwarię, Modlin, Czersk, Czerwińsk nad Wisłą i Płock.

- Jest to impreza kolarsko- przygodowa. Uczestnicy będą musieli sobie sami poradzić na trasie tego ultramaratonu. Mają na pokonanie trasy nie więcej niż 3 dni. Na trasie sami muszą zadbać o nocleg, naprawić rower - jeśli się popsuje. Impreza będzie trwała do niedzieli do końca dnia- mówi Marcin Twaróg organizator imprezy.

W ciągu tego weekendu Radom stanie się stolicą turystyki rowerowej. Stąd o godzinie 6 w piątek i sobotę wystartują kolarze.

- Po raz pierwszy Radom jest tak mocno eksponowany podczas tego maratonu. Promujemy tutaj aktywność, zdrowy styl życie i sport. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że Radom będzie partnerem i współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Pozostaję mi życzyć dobrej pogody i trzymać kciuki za uczestników - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Cała trasa maratonu i więcej informacji dostępne są na stronie mazowieckigravel.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE