Tu liczą się ludzie. Rośnie liczba firm sektora ekonomii społecznej w regionie radomskim.

2022-09-28 16:55
Radom IV Dzień Ekonomii Społecznej w Resursie
Autor: AD

Gastronomia, opieka nad terenami zielonymi czy hotel. W regionie radomskim przybywa firm zatrudniających osoby wykluczone - to dane Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Ile jest takich przedsiębiorstw i komu dają pracę?

Tu liczy się nie tyle zysk i pieniądz co człowiek. W subregionie radomskim działa już ponad 20 firm i organizacji zatrudniających osoby wykluczone. To statystyki Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.  Agnieszka Sekulska z radomskiego ośrodka tej organizacji, zastrzega że nie wszystkie przedsiębiorstwa korzystają ze wsparcia ośrodka i co się z tym wiąże nie trafiają do ewidencji, prowadzonej przez tę instytucję. Jak dodaje Agnieszka Sekulska, pracę znajdują nie tylko niepełnosprawni:

- To osoby, które trudniej radzą sobie na rynku pracy, na przykład te które wcale lub bardzo długo nie pracowały. Mogą to być matki, które nawet po 15 latach przebywania w domu, szukają zatrudnienia - wyjaśnia. 

Jednym z pracodawców jest Monika Dudek. Jej zdaniem warto sięgać po tych, którzy nie radzą sobie na otwartym rynku pracy:

- Z własnego doświadczenia wiem, że osoby wykluczone - trochę z wdzięczności, trochę dla dowartościowania samych siebie - są świetnymi pracownikami. Są bardzo lojalni, pracowici, ambitni - wylicza. 

O ekonomii społecznej - możliwościach jakie daje oraz wyzwaniach jakie stawia dyskutowano 27 września 2022 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Okazją do zorganizowania paneli był IV Dzień Ekonomii Społecznej. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE