Trzy pomysły kozieniczan ze wsparciem w ramach konkursu na lokalne inicjatywy

2022-08-10 14:12
Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach
Autor: Karol Pakosz

Wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in. warsztaty, koncerty czy spacery. Więcej o tym w artykule.

Rozstrzygnięto konkurs na lokalne inicjatywy kulturalne organizowany przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”. Łącznie wyłoniono trzy projekty zgłoszone przez kozieniczan, które otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 21 tys. zł.

Komisja była bardzo zgodna, a liczba punktów przyznana poszczególnym pomysłom rysowała się na zbliżonym poziomie. Podobne zdanie mieli też nasi mieszkańcy. Oddano blisko 400 głosów, a najwięcej na te inicjatywy, które zostały wysoko ocenione przez komisję. Jesteśmy przekonani, że podjęliśmy dobry wybór. - Mówi Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury i jedna z osób oceniających projekty.

Najwyżej ocenianym projektem był „Akcja REGENERACJA OdNowa”, składający się z szeregu warsztatów i propozycji na aktywny wypoczynek, który na koniec podsumuje specjalna wystawa. Drugi projekt to "Nasz Powiat", czyli prelekcje, wystawa i spacery ornitologiczne, mające przypomnieć postać ojca Bogusława Klimczuka. Ostatni ze zwycięskich pomysłów to dwuczęściowy koncert "Kozienice Śpiewają" skupiający się na polskich muzycznych hitach z dawnych lat i przebojach Czesława Niemena. Na scenie będą występować zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Realizacja zwycięskich projektów ruszy od 1 września i potrwa do 10 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE