Inwestycje

Trybuny, murawa i dach - trwają intensywne prace przy budowie stadionu na Struga

2023-03-22 9:56

Montowane są krzesełka oraz dach na trybunie północnej dodatkowo rozpoczęły się prace związane z ułożeniem murawy. Prace przy budowie stadionu przy ul. Struga trwają.

Pracy jest dużo, a czas goni. Odbiory mają się zakończyć do końca lipca. Zgodnie z planem 20 marca rozpoczęły się prace związane z ułożeniem murawy.

- Przedstawiane w tym momencie akceptowany przez inspketora nadzoru budowlnago koejne protokoły przerobowe wskazują, że tempo realizowanych prac jest prawidłowe i wskazuje nto, że do końca mają zakończą się prace budowlane. Podwykonawca, który robi płyte boiska zadeklarował, że potrzebuję od 20 marca dwa i pół miesiąca na wykonanie wszystkich elementów murawy, tak by można było na niej rozgrywać mecze piłkarskie. Obecnie trwa niwelacja warstwy ziemi - mówi Rafał Górski dyrektor ds. inwestycji w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Prace ocenili także radni z komisji ds. budowy Radomskiego Centrum Sportu.

- Jestem zadowolony z postępu prac. Dzisiaj można mówić o małej radości, o takiej iskierce nadziei i cieszyć się, że ten obiekt rośnie. Są pewne sprawy,które trzeba jeszcze wyprostować, jednak nie jest to zmartwienie wykonawcy. Chodzi między innymi o bezpieczeństwo i zabezpieczenia przeciwpożarowego. Dzisiaj wykonawca mówi, że ma 150 pracowników na budowie i widać ich w prawie każdym miejscu tego stadionu. Mamy końcówkę marca, cały kwiecień i maj i pogoda pomoże w prowadzeniu prac. Czekamy na montaż oświetlenia, trwa układanie murawy. Ja jestem spokojny. Czekamy jeszcze na kwestię bezpieczeństwa i odbioru obiektów - mówi Łukasz Podlewski radny PiS, przewodniczący komisji doraźnej ds. budowy RCS.

Budowa stadionu do tej pory kosztowała 160 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE