Trwają już prace ziemne przy przebudowie ul. Piwnej i Zgodnej

2023-01-20 12:08
Remont
Autor: Karol Pakosz

Obie ulice będą miały m.in. nowe nawierzchnie i chodniki. Więcej o tym w artykule.

Ulica Piwna i Zgodna zyskają nowy blask. Prowadzone są już prace ziemne związane z ich remontem. Przypomnijmy, w planach jest nowa nawierzchnia i chodnik. Przebudowę czeka również kanalizacja, a także powstanie parking za budynkiem sanepidu. Pierwsze pracę ruszyły jeszcze w zeszłym roku:

Polegały one na dość dużej wycince drzew która nie została jeszcze dokończona. Część musi jeszcze pójść pod przysłowiowy topór. - Powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej w Radomiu.

Wykonawca otrzymał zgodę na pracę od konserwatora zabytków i obecnie trwa budowa studni oraz kanalizacji głównie przy parkingu:

Kolejna część prac będzie obejmowała poniekąd zupełnie inną część przebudowy. Mowa tu o odpływie do rzeki mlecznej. To właśnie tam będą odbywały się kolejne prace związane z budową kanalizacji. - Dodaje Dawid Puton.

Przypomnijmy, miasto w zeszłym roku 3-krotnie ogłaszało przetargi na przebudowę z czego dwa unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty. By rozstrzygnąć trzeci przetarg jeszcze w 2022, a tym samym nie tracąc przyznanego na obie ulice dofinansowania, miasto zmieniło zakres prac i harmonogram. Poza tym podczas jednej z sesji rady miejskiej zabezpieczono dodatkowe pieniądze na przebudowę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE