Trwają dni Białej Wstążki, chodzi o zwrócenie uwagi na problem przemocy

2021-11-29 15:23
Policja Radom
Autor: wojciech Wójcikowski

​Nie możemy pozostać obojętni na dramat osób. których dotyka przemoc domowe. Trwają dni Białej wstążki- 16 dni, które mają zwrócić uwagę na ten problem i ofiary, które często są zamknięte w czterech ścianach.

Na Mazowszu „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”przypada dokładnie pomiędzy Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy wobec Kobiet (25 listopada 2021 r.), a Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka (10 grudnia 2021 r.).

- Jeżeli chodzi o problem przemocy domowej, to jest ona liczona na podstawie liczby "Niebieskich kart" W 2020 roku wszczęto 5500 niebieskich kart. Przekładając to na statystyki mówimy o 6700 osób, które doświadczało przemocy w rodzinie. Mężczyźni stanowią 93 proc. wszystkich sprawców. Jednocześnie musimy pamiętać, że przemocy doświadczają mężczyźni. Ta przemoc może dotyczyć każdego z nas w różnych relacjach i w różnych sytuacjach- mówi mówi Justyna Stanik- Rybak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Kampania jest prowadzona na całej Polsce.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE