Trwa remont starej seidziby sanpisu w Radomiu. Będzie tam rehabilitacja dziecięca

2022-06-15 14:37
rehabilitacja
Autor: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny

Wcześniej była tam siedziba radomskiego sanepidu, potem przez kilka lat budynek stał pusty. Teraz będzie tam rehabilitacja dziecięca i szpitalne archiwum. Trwa remont budynku na terenie szpitala na Józefowie. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku.

Wewnątrz budynku znajdzie się zespół rehabilitacji dla dzieci,  a także archiwum szpitalne. Remont cały czas trwa a ma zakończyć się we wrześniu.

- Aktualnie trwają prace związane z układem drogowym wokół budynku, z zagospodarowaniem terenu, nasadzeniami zieleni. Na zewnątrz budynku wykonywany jest mural na murze oporowym okalającym dziedziniec główny. Wewnątrz budynku trwają roboty wykończeniowe związane z malowaniem, szpachlowaniem, montażem skrzydeł drzwiowych, kończą się też prace glazurnicze.Na dzieci będzie czekać ok. 9 sal do ćwiczeń – przestronnych pomieszczeń klimatyzowanych, kolorowych, które zapewnią małym pacjentom komfort i intymność, co sprawi, że ćwiczenia będą efektywniejsze. Będą też specjalne sale do hydroterapii, fizykoterapii, fango i integracji sensorycznej. Będzie również zakupiony nowy sprzęt, m.in. wyposażenie do sali integracji sensorycznej, fango, wirówki do hydroterapii - mówi Karolina Gajewska rzeczni Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Koszt inwestycji wynosi ok. 14,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą ze budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE