Tam gdzie był sanepid, będzie rehabilitacja dla dzieci

2021-12-08 15:38
stary sanepid remont
Autor: fot. MSS RADOM

Był stary niefunkcjonalny budynek - ma być rehabilitacja dla dzieci i archiwum. Mazowiecki szpital Specjalistyczny prowadzi remont w budynku gdzie kiedyś znajdował się stacja sanepidu. Po przeprowadzeniu prac będzie tam Zespół Rehabilitacji Dziecięcej.

W wyremontowanym budynku oprócz rehabilitacji dziecięcej ma się znaleźć szpitalne archiwum i dział administracyjny szpitala. Prace rozpoczęły się w czerwcu i potrwają do przyszłego roku.

- Remont jest realizowany sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Aktualnie trwają prace elewacyjne. W środku zostały zakończone prace tynkarskie, a na zewnątrz prace związane z pokryciem dachowym. W trakcie są roboty związane z podkładami podposadzkowymi oraz posadzkami w przyszłych pomieszczeniach dla Archiwum Zakładowego szpitala. Trwają również prace instalacyjne dotyczące elektryki, instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, klimatyzacji. Na przełomie grudnia i stycznia wykonawca przystąpi do robót wykończeniowych wewnątrz pomieszczeń. Po remoncie pomieszczenia Archiwum Zakładowego znajdować się będą na poziomie -1, a sale ćwiczeń, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjne dla Zespołu Rehabilitacji dla Dzieci i Działu Technicznego na poziomie 0. Będą indywidualne sale dla małych pacjentów, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo niemowląt i dzieci. Przewidziano również miejsca parkingowe obok budynku- mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Remont ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku. Jego koszt wynosi 14 milionów złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z kasy województwa mazowieckiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE