Szpital na Józefowie- zajęcią dlas studentów będą zgodnie z harmonogramem

2021-11-25 16:56
sala operacyjna MSS
Autor: Wojciech Wójcikowski

Zaplanowane na ten rok i semestr zajęcia w oddziałach klinicznych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego odbędą się zgodnie z harmonogramem. Takie zapewnienie składają władze lecznicy, po proteście studentów, który odbył się na początku tygodnia.

Przypomnijmy. W poniedziałek przed nowo otwartym Collegium Anatomicum na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu protestowała grupa studentów kierunku lekarskiego. Młodzi ludzie boją się, że ze względu na zmiany kadrowe zaplanowane wcześniej zajęcia na oddziałach klinicznych nie odbędą się. Dyrekcja szpitala zapewnia jednak, że wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

- Mogę powiedzieć, że te zajęcia, które zostały zaplanowane przez uczelnie i harmonogramy zostały przekazane do naszego szpital, Te zajęcia się odbywają. Studenci podnosili to, że powinni dostać harmonogramy przed rozpoczęciem roku akademickiego, ale nie jest to rola szpitala. My też chcieliśmy, żeby te harmonogramy dotarły jak najwcześniej, żebyśmy mogli jakoś poukładać naszą pracę na poszczególnych oddziałach. Wystąpiła jedna komplikacja, nie mogą odbywać się zajęcia na oddziale wewnętrznym, bo jest to oddział covidowy. Zaproponowaliśmy zastępstwo i odbędą się one na oddziale kardiologicznym-mówi Bożenna Pacholczak prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Przypomnijmy. Studenci mogą odbywają swoje praktyki w Radomskim Centrum Onkologii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE