Szkoła odpowiedzialna cyfrowo w PSP nr 4

2022-01-14 11:18
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomiu
Autor: FB/PSP nr 4 w Radomiu

Projekt SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4. Inicjatorem akcji jest fundacja DBAM O MÓJ ZASIĘG. Głównym celem projektu jest wsparcie uczniów w kształtowaniu równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu

Szkoła odpowiedzialna cyfrowo – to projekt fundacji DBAM O MÓJ ZASIĘG, w którym bierze udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomiu. Głównym celem inicjatywy jest nauka równowagi pomiędzy światem cyfrowym, a rzeczywistym. - Uczymy naszych uczniów budowania relacji poza mediami społecznymi – informuje Łukasz Zawistowski, dyrektor PSP nr 4.

Głównym cele jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy takiej, że media cyfrowe i wszystkie urządzenia cyfrowe, których używamy na co dzień są oczywiście przeznaczone do codziennego użytku, ale by używając tych urządzeń, używają tej nowoczesnej technologii cyfrowej każdego dnia, należy zbalansować po prostu relacje będące relacjami normalnymi między ludzkimi. W szkole odbył się dzień życzliwości, gdzie kładliśmy nacisk właśnie na budowanie wzajemnych pozytywnych relacji między ludzkich, nie tych gdzie uczniowie na co dzień uczestniczą cyfrowo tylko relacji face to face. Każda klasa miała przydzielone zadanie, żeby być tego dnia życzliwym w stosunku do wszystkich członków całej społeczności szkolnej.

Projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo będzie realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej nr do końca roku szkolnego.​

Jak zauważa radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej nadmierne korzystnie z internetu przez młodzież może mieć wpływ na pojawienie się stanów lękowych oraz depresji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE