Sprawdziliśmy co z halą widowiskowo - sportową RCS! Przeczytaj!

2021-12-02 12:14
Hala RCS
Autor: Dariusz Osiej/MOSiR

Kiedy hala widowiskowo sportowa przy ulicy Struga zostanie dopuszczona do użytkowania? Inwestycja ma już prawie 3 lata opóźnienia. W listopadzie obiekt został odebrany przez Straż Pożarną. Dodatkowo w wyniku procedur związanych z odbiorem hali - widowiskowo sportowej prace przy odwadnianiu całego obiektu są wstrzymane. Więcej w artykule.

Co z halą wiadowiskowo sportową przy ulicy Struga w Radomiu, zlokalizowaną obok Radomskiego Centrum Sportu? 12 listopada pozytywną opinie w sprawie użytkowania obiektu wydała Straż Pożarna. Aby mogły jednak mogły zostać rozegrane tam mecze potrzebne jest jeszcze zielone światło od Inspekcji Nadzoru Budowlanego:

Wszystkie prace i odbiory w hali zostały zakończone. Dokumentacja powykonawcza została złożona do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Wiemy, że pozytywna decyzja, ostateczne wydanie jej w najbliższych dniach, mamy nadzieję, nastąpi i pozwoli temu, że kulturalne i sportowe życie wkroczy w końcu do hali widowisko - sportowej.

Powiedział nam Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu i jak dodaje, z podaniem konkretnej daty oddania obiektu do użytku na razie się wstrzymujemy:

Do momentu wydania decyzji chcielibyśmy się wstrzymać z konkretnymi datami, bo jak wiemy, jakieś daty już w przestrzeni publicznej funkcjonują i różnie są odnoszone. My czekamy na imprezy, i tak jak zapowiadali włodarze miasta, na przetarcie hali będą to na pewno imprezy sportowe związane z występem naszym radomskich drużyn - ligowych, halowych i z Ekstraklasy. 

Hala widowiskowo sportowa ma służyć radomskim siatkarzom i koszykarzom. Budowa hali sportowej zakończyła się w kwietniu tego roku, budynek jednak nie przeszedł wtedy kontroli Straży Pożarnej. Jednocześnie, na terenie całego RCS-u nie mogą ruszyć pracę związane z odwadnianiem. Jak powiedział nam Łukasz Podlewski, te uzależnione są od oddania hali.

Liczymy na to że wkrótce rozpoczną się wkrótce prace przy odwodnieniu. Rozpoczną się one wtedy, kiedy będziemy mogli w pełni zarządzać terenem, który MOSiR przekazał firmie zajmującej się budową. Myślę, że wkrótce po  oddaniu hali, temat ten zostanie rozwiązany.

Choć do hali jest coraz bliżej, to na mecze na stadionie jeszcze musimy poczekać. Data zakończenia prac na stadionie nie jest obecnie znana. Termin poznamy razem z harmonogramem podczas podpisywania aneksu terminowego. Zapytaliśmy Michała Podlewskiego jakie obecnie prowadzone są pracę w tym miejscu:

Najważniejsze prace które wykonywane są w ostatnim czasie, to ściany żelbetowe na zbiorniku retencyjnym przy trybunie północnej, klatki schodowe na tej trybunie, prace murowe w pomieszczeniach, prace ziemne w narożnikach północno-zachodnim i północno-wschodnim, oraz wzmacnianie fundamentów pod trybuną południową. Prowadzone są też różne instalacje: deszczowa, kanalizacja sanitarna pod trybuną północną .

Przypomnijmy, pierwszy termin odbioru RCS-u to koniec 2018 roku. Był też kolejne, jednak żaden z nich nie został dotrzymany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE