Spore zainteresowanie służbą wojskową w Radomiu

2022-08-11 14:51
wojskowi
Autor: fot. 6MBOT

Służba w armii cieszy się sporym zainteresowaniem w Radomiu i regionie W ostatnim czasie 90 osób zostało powołanych do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej- 65 do terytorialsów i 35 do Legii Akademickiej. Chętni nadal mogą zgłaszać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu.

Dla wielu służba w armii wiąże się z poczuciem obowiązku wobec ojczyzny, albo rodzinną tradycją. Nie jeden decyduję się na nią by poznać swoje możliwości. W Radomiu i regionie chętnych nie brakuje.

- Jeżeli chodzi o rekrutację do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zaczęliśmy ją od kwietnia i od tego czasu zgłosiło się 220 osób, z czego 90 otrzymało już powołania lub wydaliśmy karty powołania. jednostek. Młodzi ludzie wyjeżdżają do rożnych miejsc w kraju, nie są przywiązani do jednego regionu. Ten procent zgłoszeń wzrasta, w ciągu tygodnia otrzymujemy od 10 do 15 wniosków do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Te osoby wysyłamy na komisje lekarską i badania psychologiczne. Po przejściu tych procedur mamy kandydatów do powołania. Przychodzą też, osoby, które chcę służyć w terytorialnej służby wojskowej. W sobotę odbywa się kolejne wcielenie i tu mamy 65 kandydatów, którzy zgłosili się do naszego radomskiego WCR. Współpracujemy tutaj mocno z 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego w zakresie choćby służby w Legii Akademickiej i dobrowolnej służby wojskowej. Studenci otrzymają w niedzielę mianowania na stopień podoficerski, zaś na kurs zostanie przyjętych kolejnych 35 studentów - mówi płk Zbigniew Adamczyk szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu.

Osoby chętne mogą cały czas zgłaszać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji. Informacji na temat służby wojskowej będzie  będzie można uzyskać na zaplanowanym na poniedziałek piknik wojskowy, który odbędzie się w centrum Radomia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE