Spokojnie to tylko ćwiczenia. Polowa izba przyjęć pod szpitalem przy Tochtermana [WIDEO]

2020-03-04 13:52
Polowa izba przyjęć pod szpitalem miejskim w Radomiu.
Autor: Jakub Białczak

Radomski Szpital Specjalistyczny bierze udział w zarządzonych przez Wojewodę Mazowieckiego ćwiczeniach. Ich celem jest przygotowanie się na ewentualność rozbicia i uruchomienia polowej izby przyjęć.

Służby przygotowują się na ewentualność przyjęcia pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Dziś o 13, na terenie szpitala przy Tochtermana stanęła polowa izba przyjęć. Po przeprowadzonych ćwiczeniach namioty zostaną złożone.

Podobne akcje przeprowadzono dziś na całym Mazowszu. Między innymi w Ostrołęce, Siedlcach czy Warszawie. Wojewoda Mazowiecki  wprowadził stan podwyższonej gotowości w placówkach medycznych na terenie województwa. Oznacza to możliwość zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia liczby łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny czy zwiększenie ilości personelu.

Ćwiczenia w szpitalu w Radomiu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE