Śmiertelny wybuch w Olszanach w powiecie grójeckim. Nie żyje 43 - letni mężczyzna

2021-04-29 22:24
Olszany pożar
Autor: Archiwum KPP Grójec

Tragedia w powiecie grójeckim. Dziś popołudniu w Olszanach w gminie Jasionna doszło do wybuchu i pożaru. Ze wstępnych ustaleń strażaków i policji najprawdopodobniej eksplodowała butla gazowa. Ofiara to najprawdopodobniej właściciel posesji.

Do tragedii doszło po 13.00. Potężna eksplozja  zniszczyła niewielki dom jednorodzinny, znajdujący się na jednej z posesji w tej miejscowości. Wybuchł silny pożar, który uniemożliwiał wejście ratownikom i strażakom do środka. Akcja gaśnicza trwała do późnego wieczora. Wtedy okazało się, że wybuch nie tylko doprowadził do częściowego zawalenia budynku. W ruinach znaleziono ciało mężczyzny. Z obecnych ustaleń policji wynika, że to 43 - letni właściciel posesji. 

- Obecnie trwa śledztwo, które ustali dokładne okoliczności śmierci mężczyzny i przyczyny eksplozji. Ze wstępnych ustaleń wynika iż budynek nie był zamieszkały na stałe. Mężczyzna, który zginął, był jedyną osobą jaka znajdowała się wewnątrz tego budynku, gdy doszło do wybuchu  - wyjaśnia Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Do wieczora na miejscu pracowali policjanci, prokurator i biegli z zakresu pożarnictwa. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE