Słowiańskie opowieści o kobiecości w filii nr 6 biblioteki

2022-05-13 11:35
Baśnie z 6 stron świata - zbliża się kolejne spotkanie z opowieścią
Autor: FB/Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu

Kobieta, jej moc, delikatność, ale również siła i odwaga - filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Baśnie z 6 stron świata.

Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Baśnie z 6 stron świata. Tym razem uczestnicy wydarzenia spotkają się z opowieściami z kresów wschodnich. - Gawędą będzie nas w ten świat wprowadzać nasz gość - mówi Dariusz Wróbel z biblioteki:

Tym razem będziemy mieli gościa, przyjedzie do nas opowiadaczka, aż z Wrocławia, Alia Vuk, która przedstawi nam byliny wschodnie, kresowe. Zabierze nas w niezwykły świat opowieści o walecznych kobietach, taborach.

- Wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo - dodaje Wróbel:

Spektakl odbędzie się pod hasłem kobieta waleczna, więc dostaniemy opowieści jak dzielne i sprytne, były królewny, ale żeby jeszcze było lepiej to, mało, że Alia bardzo dobrze opowiada, z niesamowitą charyzmą, to jeszcze potrafi sobie podgrywać do tych opowieści na instrumentach ludowych.

Baśnie z 6 stron świata już 20 maja o godzinie 18 w fili nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu przy ulicy Kusocińskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE