Są odwołania w sprawie przetargu na wiadukt na Żeromskiego

2023-01-25 13:51
wiadukt
Autor: Wojciech Wójcikowski

Przetarg rozstrzygnięty, ale na razie nie dojdzie do podpisania umowy na przebudowę wiaduktu na ul. Lubelskiej i Żeromskiego. Jedna z firm złożyła bowiem odwołanie w tej sprawie do Krajowej Izby Odwoławczej i to ona oceni wybór oferty.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji planował podpisanie umowy z firmą która wygrała przetarg na przebudowę wiaduktu w ciąg ulic Żeromskiego i Lubelskiej w połowie stycznia. Jednak jedna z firm zdecydowała się złożyć odwołanie w sprawie przetargu.

- Procedura przetargowa jest tak skonstruowana, że odwołanie nie jest czymś nadzwyczajnym. Takie odwołanie się zdarzyło. 24 stycznia odbyła się rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą w temacie tego odwołania. Czekamy na wyrok do 31 stycznia, bo to wtedy KIO podejmie decyzję w tej sprawie. Będzie wiadomo kto miał rację. Czy my ogłaszając zwycięzce przetargu i mówiąc, że dana firma wygrała cz tez ta firma która się od tego odwołała. Czekamy na decyzję. - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przypomnijmy. Nowy wiadukt ma być szerszy do starego. Dodatkowo, pod wiaduktem PKP ma wybudować przystanek kolejowy z którego korzystać mają pasażerowie, którzy przyjadą na radomskie lotnisko.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE