Ruszyły konsultacje dotyczące Programu Rozwoju Terenów Zieleni

2022-12-09 9:51
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Projekt ma na celu m.in. poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Więcej o tym w artykule.

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Rozwoju Terenów Zieleni. Ich celem jest zarówno zaznajomienie z nim mieszkańców jak i zebranie uwag. Prace nad założeniami projektu rozpoczęły się w 2020 roku i toczyły się przy udziale mieszkańców. Program zakłada m.in. zwiększenie ilości zieleni w mieście jak i jej dostępności a także poprawę estetyki miasta:

Projekt planu uwzględnia m.in. zwiększenie ilości terenów zieleni i ich dostępności, poprawę jakości i trwałości istniejących aranżacji zieleni urządzonej, poprawę estetyki miasta, zminimalizowanie skutków zmian klimatycznych oraz niekorzystnych czynników, w tym hałasu, zanieczyszczeń czy wysp ciepła, a także zwiększanie retencji poprzez elementy błękitno-zielonej infrastruktury. Wszystkie te działania mają na celu m.in. poprawę jakości powietrza, a w konsekwencji - warunków życia w mieście. - Czytamy na stronie miasta.

Konsultacje potrwają do 26 grudnia. Uwagi do projektu można zgłaszać drogą mailową na konsultacje@umradom.pl jak i w jednym z trzech punktów konsultacyjnych: Biuro Obsługi Mieszkańca przy ul. Kilińskiego 30 (pokój nr 19), Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) i Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

W trakcie konsultacji miasto planuje również otwarte spotkanie z mieszkańcami które odbędzie się 15 grudnia w Kamienicy Deskurów. Więcej informacji na temat konsultacji znajdziecie pod TYM linkiem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE