Materiał prasowy

i

Autor: Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Ruszyła akcja Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

2022-10-20 12:26

Policjanci na Mazowszu jak i w całej Polsce rozpoczęli kolejną kampanie promującą sprawdzanie swoich świateł w samochodach. W ramach akcji można wziąć udział w bezpłatnej kontroli oświetlenia. Więcej o tym w artykule.

Mazowieccy policjanci rozpoczęli akcję "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". Jej celem jest przypominanie kierowcom o tym jak ważny jest stan jak i odpowiednie ustawienie oświetlenia w samochodach. W ramach akcji policjanci z drogówki będą zwracać uwagę na stan świateł i edukować kierowców, ale to nie wszystko.

Podczas kampanii kierowcy będą mogli w dniach 22.10, 05.11, 19.11 i 03.12 sprawdzić stan i ustawienie świateł na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Jak zwracają policjanci uwagę, odpowiednie ustawione oświetlenie przekłada się na nasze bezpieczeństwo:

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych. - Czytamy na stronie Mazowieckiej Policji.

Pełna lista stacji kontroli pojazdów na których będzie można bezpłatnie sprawdzić swoje światła znajdziecie na stronie Mazowieckiej Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE