gogle VR

i

Autor: Wojciech Wójcikowski zdjęcie ilustracyjne

Ruszają szkolenia dla nauczycieli dotyczące nowych technologii

2023-01-31 13:26

Okulary VR, drukarki 3D, czy roboty- nowoczesne technologie nie będą mieć tajemnic przed nauczycielami. Fundacja Platformy Przemysłu Przyszłości rusza ze szkoleniami dla pedagogów z tych szkół do których trafił sprzęt w ramach laboratoriów przyszłości.

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości najpierw przekazała do szkół odpowiedni sprzęt. Były to drukarki 3D, roboty, czy okulary VR. Teraz by sprzęt był odpowiednio wykorzystywany rusza cykl szkoleń dla nauczycieli w jaki sposób posługiwać się tym sprzętem i wykorzystywać je na lekcjach.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest budowanie kadr przyszłości. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć program pilotażowy nauczyciel przyszłości, w ramach którego będziemy w praktyczny sposób będziemy w praktyczny sposób.Nasza wykwalifikowana kadra będzie prowadziła szkolenia z zakresu cyfryzacji. Na co zwracać uwagę, jakie mogą być też zagrożenia z tym związane. Pokażemy jakie są wady i zalety googli VR. Na przykładzie robotów pokażemy też czym są czujniki ruchów. Będziemy starali się wspierać szkoły - mówi Kinga Skrzek lider projektu i specjalistka ds. nowych technologii Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Pilotażowe szkolenia będą prowadzone między innymi w gminie Jedlińsk.

- Nauczyciele nie powinni się bać. Powinni właśnie testować, cieszyć się z dziećmi, robić różne zajęcia, które pozwolą na jeszcze większą predyspozycję młodzieży, jeżeli chodzi o kwestię właśnie nowoczesnych technologii. Mam nadzieję, że ta technologia będzie się zmieniać i się zmienia. Trzeba kontynuować te zadania i wszczepiać te zainteresowania. Od tego właśnie jest szkoła - mówi Kamil Dziewierz wójt gminy Jedlińsk.

Szkolenia dla nauczycieli będą prowadzone w siedzibie fundacji przy ul. Malczewskiego w Radomiu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE