Radomskie ciepłownie mają węgiel na ten sezon

2022-10-06 13:39
ciepłownia Radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Radpec- radomska spółka odpowiedzialna za dostarczanie ciepła jest przygotowana do sezonu grzewczego. Na terenie spółki jest już potrzebny węgiel, który ma zapewnić dostawy ciepła do bloków szkół oraz innych miejskich instytucji do końca marca.

Obawy o zakaz węgla są spowodowane kryzysem związanym z zerwaniem dostaw tego surowca z Rosji. Jednak jak zapewniają władze Radomia po odbyciu się sztabu kryzysowego miejska spółka Radpec jest przygotowana do zimy i zakupiła już zapas węgla.

- W tym momencie mamy zgromadzony węgiel, żeby zapewnić dostawy ciepła do końca marca. Lada chwila kolejne dostawy węgla z Polskiej Grupy Górniczej mają do nas trafić i będziemy mieli węgiel do końca sezonu tak naprawdę. W tym sezonie mogę powiedzieć mamy większe zasoby niż w poprzednich latach, jest to związane z sytuacją na rynku i tym, że mieliśmy świadomość iż tego węgla może potem zabraknąć - mówi Tomasz Nita prezes spółki Radpec.

Zapłacimy więcej za ciepło?

W tym roku Radpec musiał podnieść ceny za dostawy ciepła do mieszkańców. Jednak jak zapewnia prezes spółki jest to związane z tym co dzieje się na rynkach.

- Ewentualne zmiany cen będą podyktowane tym co dzieje się na rynkach. Mym mamy podpisaną umowę i na podstawie tej umowy odbieramy węgiel od Polskiej Grupy Górniczej. W maju dostaliśmy podwyżkę cen o 120 proc. Musieliśmy te ceny uwzględnić w naszym budżecie. Także wszelkiego rodzaju podwyżki nie zależą od naszego widzimisię, ale od tego co dzieje się na rynku. Jeżeli ceny węgla i energii będą szły do góry to takie podwyżki są nieuniknione - mówi Tomasz Nita.

Wszelkiego rodzaju podwyżki muszą być zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetycznej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE