Przy ulicy Miłej powstał nowy chodnik!

2021-12-23 11:25
chodnik ul. Miła Radom
Autor: źródło: MZDiK.pl

240-metrowy chodnik powstał na osiedlu XV-lecia w Radomiu. To w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego. To kolejna inwestycja zrealizowana w tym roku w ramach tego programu.

Mieszkańcy XV-lecia mogą już korzystać z nowego chodnika. Powstał on przy ulicy Miłej pomiędzy Kusocińskiego i Sowińskiego. To w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego.

Roboty objęły odcinek o długości około 240 metrów po wschodniej stronie jezdni. Kiedyś nawierzchnię obok bloku przy ulicy Miłej stanowił nierówny asfalt, a na dalszym fragmencie - stare, popękane płyty. Przy okazji powstał trochę szerszy trawnik, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli przed oknami więcej zieleni - powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Jest też coś dla kierowców.

Wzdłuż jezdni została natomiast ułożona nowa tak zwana opaska, na której mogą już prawymi kołami parkować samochody - dodaje rzecznik MZDiK.

W tym roku w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego powstało już kilka dróg dla pieszych.

Są to chodniki przy ul. Ofiar Firleja i Niedziałkowskiego. Trwają też roboty przy ulicy Godowskiej. W tym przypadku naliczane są już kary dla wykonawcy za opóźnienie. Więcej chodników w bieżącym roku nie udało się wyremontować ze względu na ograniczenia budżetowe - powiedział Puton.

Prace przy budowie chodnika przy ulicy Miłej trwały od października do połowy grudnia. Ich koszt to ponad 160 tysięcy złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE