Przebudowa wiaduktu na ul. Żeromskiego - Otworzono oferty przetargowe

2022-09-23 13:39
Wiadukt na ul. Żeromskiego
Autor: Wojciech Wójcikowski

Łącznie wpłynęło 10 ofert, ale każda z nich przekracza zakładany budżet. Więcej o tym w artykule.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył oferty przetargowe na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Żeromskiego. Łącznie wpłynęło 10 ofert i każda z nich przekracza wyznaczony budżet. Całkowita kwota jaką zarezerwowało MZDiK i PKP Polskie Linie Kolejowe to blisko 153 mln zł, a najtańsza oferta opiewa na ponad 176 mln. Najdroższa z nich wynosi ponad 227 mln zł.

Jest jedna oferta, którą możemy nazwać "światełkiem w tunelu" pod kątem wyliczenia kosztorysu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Miasto na przebudowę tego wiaduktu zarezerwowało 130 mln złotych, a jedna z ofert jest niemal trafiona z punkt. Jedna z firm złożyła kosztorys na przebudowę tego wiaduktu jeśli chodzi o część drogową na kwotę blisko 131 mln złotych. Należy jednak pamiętać o tym, że przetarg będzie brany pod kątem kosztorysowym całościowo. - Powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert przetargowych. Według MZDiK może to potrwać od trzech do pięciu tygodni.​ Przypomnijmy, wiadukt ma powstać praktycznie od nowa i będzie ważnym punktem dla osób przyjeżdżających na radomskie lotnisko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE