Prezydent i radni z podwyżkami. Zobacz ile wpłynie na ich konto.

2021-11-30 13:38
magistrat
Autor: Wojciech Wójcikowski

Prezydent Radosław Witkowski i radni rady miejskiej będą otrzymywali większe pieniądze za swoją pracę. Tak zdecydowała wczoraj rada miejska.

O tym jak będzie wyglądało wynagrodzenie prezydenta Radomia czytamy w treści przyjętej uchwały. Radosław Witkowski otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10.770,00 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 3.450,00 zł, dodatek za przepracowane lata w kwocie 1.615,50 zł, dodatek specjalny w wysokości 30 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, tj. w kwocie 4.266,00 zł.Ponadto Prezydentowi zgodnie z właściwymi przepisami przysługują: nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie roczne i odprawy.

- Zmiana mojego wynagrodzenia ma związek z przyjęciem nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych. To nowelizacja przyjęta przez polski parlament i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wygasła podstawa do wypłaty mojego wynagrodzenia w związku z tym radni byli zmuszeni podjąć uchwałę na bazie nowej ustawy i taką uchwałę podjęli- mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zwykły radny za swoją prace otrzyma nieco ponad 3 tysiące złotych. Więcej otrzymają przewodniczący komisji, zaś przewodnicząca rady miejskiej otrzyma prawie 4300 złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE