Pracownicy Aresztu śledczego spotykają się z młodzieżą

2022-05-27 15:23
broń i areszt
Autor: Wojciech Wójcikowski

Na co dzień pracują za zamkniętymi drzwiami a ich praca obrosła wieloma stereotypami. Pracownicy Służby Więziennej o swojej służbie opowiadali uczniom Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

To kolejne tego rodzaju spotkanie z uczniami szkół średnich. Funkcjonariusze Służby Więziennej tłumaczą jak wygląda ich praca i co zrobić, by zostać strażnikiem

- Jest to pilotażowy program Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym odwiedzamy szkoły tak jak tutaj Zespół Szkół Doskonalenia Zawodowego. Z jednej strony przestrzegamy jak nie trafić do aresztu z drugiej pokazujemy jak wygląda nasza praca i jak wstąpić w nasze szeregi. Tutaj są klasy mundurowe i myślą o pracy mundurowej. Są do tego przygotowywani. Nas na co dzień nie widać, jesteśmy zamknięci za więziennym murem. Jesteśmy trzecią największą formacją mundurową w Polsce i chcemy to przekazać młodzieży. Młodzi ludzie pytają nas przede wszystkim o zarobki. To jest podstawowe pytanie. Myślę, że są one dość atrakcyjne w służbie więziennej. Pytają też jakie formalne przesłanki trzeba spełnić, aby pracować w Służbie Więziennej - mówi Michał Słowiński rzecznik Aresztu Śledczego w Radomiu.

Z prelekcji uczniowie byli zadowoleni.

- Takie zajęcia dodatkowo doszkalają i pokazują jak wygląda praca poszczególnych służb. Jeżeli ktoś myśli o jakimś konkretnym zawodzie to już wie jak ta praca wygląda - mówi Julia Gniadek jedna z uczennic Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

Zaprezentowano również środki ochrony osobistej używane przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Radomiu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE