droga startowa Radom, lotnisko Radom, Radomiu

i

Autor: fot. PPL

Prace na lotnisku bez opóźnień. Widać już terminal i wieże kontroli lotów

2021-08-03 9:57

Ani pandemia, ani wakacje nie spowodowały opóźnień w budowie lotniska cywilnego w Radomiu. Prace zgodnie z planem mają się zakończyć w 2022 roku, zaś samoloty wystartują z lotniska w 2023 roku.

Prace budowlane są już mocno zaawansowane i są prowadzone w kilku miejscach jednocześnie. Cel jest jeden sprawić by lotnisko było gotowe w drugiej połowie 2022 roku.

- Widać już bryły budynków, które wyrosły z ziemi. Jest to terminal, który będzie wizytówką portu w Radomiu. Widać juz zewnętrznie skończoną wieże kontroli lotów, a także budynki towarzyszące między innymi budynek lotniskowej straży pożarnej. Jeśli chodzi o drogę startową to już jest gotowa, teraz pozostaje nam czekać na specjalistyczne oświetlenie, które wymaga długich i skomplikowanych prac projektowych. Potem będziemy instalowali system naprowadzania samolotów - ILS - mówi Andrzej Klewiado rzecznik Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze.

Przypomnijmy. Radomskie lotnisko ma być portem pomocniczym dla lotniska Okęcie a potem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE