Powstała nowa ścieżka rowerowa przy ul. Limanowskiego

2022-09-22 13:04

Trasa która powstała na odcinku między rondem Kisielewskiego a ul. Wałową to jeden ze zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego. Jakie prace wykonano na miejscu? O tym w artykule.

Nowa ścieżka rowerowa przy ul. Limanowskiego jest już gotowa. Mowa o odcinku między rondem Kisielewskiego a ul. Wałową. Na miejscu poza asfaltową trasą dla rowerów powstał również chodnik z betonowej kostki. Poprzedni był w złym stanie, ponieważ w wielu miejscach płyty chodnikowe były powysadzane przez korzenie drzew. Inne pracę jakie wykonano to dojazd do pobliskiej szkoły i dostosowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Wałowej do ruchu rowerowego:

Wyznaczono w tym miejscu oznakowany przejazd przez jezdnię, a kawałek dalej powstała specjalna zawrotka. Umożliwia ona teraz rowerzystom bezpieczne ustawienie się przed światłami na jezdni, jeżeli chcą kontynuować jazdę do Starego Miasta. - Powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej W Radomiu.

Łączny koszt prac to ok. 604 tys. złotych. Warto przypomnieć że w ostatnim czasie to nie jedyna ścieżka rowerowa jaka została odebrana. Pod koniec sierpnia była już gotowa trasa wzdłuż ulicy Beliny-Prażmowskiego na odcinku od ronda Mikołajczyka do ulicy Traugutta. Wkrótce mają również zakończyć się pracę przy ścieżce biegnącej wzdłuż ulicy 11 Listopada (między ulicami Zbrowskiego a 11 Listopada).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE