Powstała nowa ścieżka rowerowa przy ul. Limanowskiego

2022-09-22 13:04

Trasa która powstała na odcinku między rondem Kisielewskiego a ul. Wałową to jeden ze zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego. Jakie prace wykonano na miejscu? O tym w artykule.

Nowa ścieżka rowerowa przy ul. Limanowskiego jest już gotowa. Mowa o odcinku między rondem Kisielewskiego a ul. Wałową. Na miejscu poza asfaltową trasą dla rowerów powstał również chodnik z betonowej kostki. Poprzedni był w złym stanie, ponieważ w wielu miejscach płyty chodnikowe były powysadzane przez korzenie drzew. Inne pracę jakie wykonano to dojazd do pobliskiej szkoły i dostosowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Wałowej do ruchu rowerowego:

Wyznaczono w tym miejscu oznakowany przejazd przez jezdnię, a kawałek dalej powstała specjalna zawrotka. Umożliwia ona teraz rowerzystom bezpieczne ustawienie się przed światłami na jezdni, jeżeli chcą kontynuować jazdę do Starego Miasta. - Powiedział Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Miejskiej W Radomiu.

Łączny koszt prac to ok. 604 tys. złotych. Warto przypomnieć że w ostatnim czasie to nie jedyna ścieżka rowerowa jaka została odebrana. Pod koniec sierpnia była już gotowa trasa wzdłuż ulicy Beliny-Prażmowskiego na odcinku od ronda Mikołajczyka do ulicy Traugutta. Wkrótce mają również zakończyć się pracę przy ścieżce biegnącej wzdłuż ulicy 11 Listopada (między ulicami Zbrowskiego a 11 Listopada).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE