Potrzebna jest żywność i środki higieniczne w kamienicy Deskurów.

2022-05-10 11:46
desk
Autor: Wojciech Wójcikowski

Już 12 tysięcy paczek z pomocą dla Ukraińców zostało wydanych w punkcie pomocy w Kamienicy Deskurów. Pomoc trafią do ponad 5 tysięcy osób. Otrzymują oni żywność oraz środki higieniczne. Nadal aktualnym pozostaje apel o wsparcie.

Ponad 5,5 tysiąca osób uzyskało pomoc w Kamienicy Deskurów. To miejsce niemal od początku stało się centrum pomocy dla Ukraińców,którzy docierają do Radomia.

- Każdemu staramy się pomóc. Do tej pory wydaliśmy 12 tysięcy paczek z artykułami spożywczymi, 5,5 tysiąca zarejestrowanych w bazie. Będziemy otwarci tak długo jak będzie trzeba. Gorący apel o to, by nie ustawać w tej pomocy. Widzimy co się dzieje zagranicą. Nie zapowiada się, że będzie lepiej, więc uzbrajamy się przygotowujemy, aby dalej nieść pomoc. Poza żywnością, lekami można nas wspierać wpłacając pieniądze na konto przygotowane przez radomski magistrat. Ważne żebyśmy nie byli obojętni na to co nadal dzieje się na Ukrainie - mówi Emil Jaskulski z radomskiego urzędu miejskiego.

Punkt w kamienicy Deskurów otwarty jest codziennie od 10 do 18.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE