Policjanci apelują: Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie w trakcie przejazdu zamówionego z aplikacji

2022-05-17 13:15
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Funkcjonariusze przygotowali kilka porad dla korzystających z przewozów zamawianych przez aplikacje w telefonie.

Korzystasz z przejazdu zamawianego z aplikacji - Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Z takim apelem wychodzą mazowieccy policjanci. W Radomiu pojawia się coraz więcej firm, które oferują tego typu przewozy, a mieszkańcy chętnie z nich korzystają. Policjanci udostępnili na swojej stronie kilka porad, które pozwolą nam czuć się bezpieczniej w trakcie podróży:

  • Jeżeli jest to możliwe, podróżuj w grupie.
  • Sprawdź zgodność swojego przejazdu z danymi z aplikacji, tj. markę i numer rejestracyjny pojazdu, a w przypadku braku tej zgodności – zrezygnuj z przejazdu.
  • Bądź w kontakcie z bliską osobą, w trakcie przejazdu i po jego zakończeniu.
  • Udostępnij bliskiej osobie trasę swojego przejazdu.
  • Dobrą praktyką może być ustalenie z bliską osobą „hasła bezpieczeństwa” w przypadku bezpośredniego zagrożenia Twojego życia lub zdrowia. Jeśli czujesz, że grozi Ci niebezpieczeństwo zadzwoń lub napisz wiadomość sms, używając tego hasła.
  • Jeśli czujesz zagrożenie, zadzwoń pod numer alarmowy 112 – powiedz, gdzie jesteś i co się stało.

Jak mówili nam radomianie, podczas korzystania z przejazdów zamawianych z aplikacji mobilnych, czują się w miarę bezpiecznie:

- Nigdy nic się złego nie wydarzyło. Zazwyczaj informuje kogoś bliskiego z kim jadę, gdzie i jak wygląda samochód.

- Na ogół tak. Raz miałam dziwną sytuacje, kiedy kierowca jakoś pomylił drogę i pojechał skomplikowana, dziwną drogą naokoło. Ale jechałam wtedy z dwiema koleżankami, więc czułam się bezpieczna.

- Ja to się czuje bezpiecznie. Jestem u siebie w mieście, więc nie mam się czego bać.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE