Ognisko koronowawirusa w radomskim domu pomocy społecznej [AKTUALiZACJA]

2020-11-20 10:50 Wojtek Wójcikowski
Holszańska
Autor: źródło dps.radom.pl

Jedna osoba zmarła, a 20 choruję na COVID-19. To najnowsze dane z domu pomocy społecznej w Radomiu przy ul Holszańskiej w Radomiu. Znajdują się tam osoby mające przewlekłe choroby psychiczne. Dyrekcja zleciła testy dla innych podopiecznych.

Obecnie w domu pomocy społecznej przy ul. Holszańskiej przebywa 78 podopiecznych. Obecnie placówka zmaga się z ogniskiem koronawirusa.

- Jeden mieszkaniec zmarł, 20 ma potwierdzone wyniki testem na COVID-19. Dzisiaj pobrano wymazy od wszystkich podopiecznych. Wszyscy będą przebadani, więc będziemy wiedzieli jakie jest ognisko koronawirusa. Mieszkańcy różnie przechodzą zachorowanie. Znaczna część z nich jest samodzielna. Część z nich chodzi na terpie, to osoby co do których nie mamy wątpliwości, że przeszli chorobę bezobjawowo. Tymi mieszkańcami opiekuję się grupa 15 pracowników. jest 6 pań opiekunek i 3 pokojówki. Ta liczba pracowników, wystarcza żeby każdy mieszkaniec miał podane jedzenie i zapewnioną pomoc. Po wynikach testu będziemy wiedzieli ile jeszcze potrwa kwarantanna - tłumaczy Krzysztof Błędowski dyrektor placówki.

Dyrektor zapewnił, że dom pomocy społecznej ma wystarczające ilości środków ochrony osobistej dla personelu placówki.

W piątek 20 listopada dowidzieliśmy się, że liczba zakażonych wzrosła do 64 osób. Do dyrekcji placówki dotarły testy dotyczące wszystkich pensjonariuszy. Na niedziele zaplanowana jest dekontaminacja domu pomocy społecznej.