wiadukt

i

Autor: FB Radom

Oferty w przetargu na wiadukt na Żeromskiego będą jeszcze raz sprawdzone

2023-01-31 12:23

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji musi jeszcze raz zbadać i ocenić oferty na przebudowę wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej. Taką decyzję wydała Krajowa Izba Odwoławcza. MZDIK wyśle wezwanie do uzupełnienia dokumentów przez jedną z firm startujących w przetargu.

Odwołanie od wyników przetargu złożyła jedna z firm startujących w przetargu. Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała, że jeszcze raz trzeba przeanalizować złożone oferty.

- Zgodnie z postanowieniem musimy ponownie zbadać i ocenić oferty. Wezwiemy więc kolejnego wykonawcę z najwyższą oceną punktową, o złożenie dokumentów na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i niepodleganiu wykluczeniu. Na ich uzupełnienie będzie 10 dni. Weryfikacja dokumentów potrwa około dwóch tygodni. Aby postępowanie mogło zostać rozstrzygnięte, muszą być zagwarantowane dodatkowe pieniądze ze strony PKP. Warto podkreślić, że oferta firmy, która zdobyła była korzystniejsza w części drogowej, finansowanej przez miasto. Musimy teraz poczekać na pisemne uzasadnienie wyroku KIO, które powinno zostać przygotowane w ciągu siedmiu dni i niezwłocznie do nas dostarczone - mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przypomnijmy. Wiadukt na Żeromskiego zostanie wybudowany praktycznie od nowa. Ma być szerszy by zmieściły się tam zatoki dla autobusów. Pod wiaduktem zostanie wybudowany przystanek kolejowy, z którego mają skorzystać pasażerowie radomskiego lotniska. Na wykonania wiaduktu wykonawca będzie miał 24 miesiące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE