O wściekliźnie w szkołach!

2022-01-14 15:01
O wściekliźnie w szkołach
Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Uczniowie z Radomia i regionu dowiedzą się więcej o wściekliźnie. Z powodu rosnącego na Mazowszu ryzyka szerzenia się tej choroby, wojewoda i lekarze weterynarii apelują nie tylko o szczepienia zwierząt domowych, ale też o zachowanie ostrożności w lasach i na okolicznych terenach. Ze swoim przekazem chcą dotrzeć także do dzieci i młodzieży.

Lekcje w szkołach, ulotki i film edukacyjny – to działania wojewody i Kuratora Oświaty, które mają uświadomić dzieciom i młodzieży, jak można uchronić się przed wścieklizną. Będą prowadzone na terenie całego województwa , także w Radomiu. Mowi Konstanty Radziwiłł wojewoda mazowiecki

W szkołach będą przeprowadzane, takie krótkie mini lekcje dotyczących wścieklizny i sposobów ochrony przed tą chorobą. Wszystkie dzieci dostaną ulotki, które powinny zanieść do domu i przypominać swoim bliskim o tym, ze ta choroba istnieje i ęe powinniśmy się przed nią chronić.

Przypomnijmy Wojewoda mazowiecki wyznaczył obszary zagrożone wścieklizną na Mazowszu. Należą do niego miedzy innymi powiaty naszego regionu- zwoleński, kozienicki, radomski i miasto Radom.

W ramach kampanii informacyjnej, dla młodszych dzieci przygotowany został także krótki film edukacyjny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE