Noś odblaski - bądź widoczny!

i

Autor: Mazowiecka Policja.

Noś odblaski, bądź widoczny na drodze. Przypomina mazowiecka policja

2023-02-01 8:42

Choć bardzo często są małe, to mogą uratować nam życie. Noś odblaski przypominają mazowieccy policjanci. Po zmroku są one niezbędne, a na terenie niezabudowanym – obowiązkowe.

Noś odblaski, bądź widoczny na drodze. Dni są coraz krótsze, co oznacza, że częściej przemieszczamy się po zmroku. Warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. - To zapewnią nam odblaski – informuje podinspektor Stanisław Popiel z wydziału ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

Elementy odblaskowe są bardzo ważne. Jak widać teraz w tym okresie zmrok zapada dużo szybciej niż latem. Osoby zwłaszcza okryte wierzchnimi ubraniami w kolorach ciemnych nie są widoczne, albo są zbyt mało widoczne dla kierujących pojazdami, dlatego tak ważnym jest, wyposażenie się w elementy odblaskowe.

Przypominamy, że odblaski działają na zasadzie odbijania padającego na nie światła – dlatego warto je przyczepiać do wierzchnich części odzieży.

- Dzięki odblaskom pieszy jest lepiej widoczny dla kierowców – dodaje Popiel:

Osoba, która ma na sobie odblask, jest widoczna dla nadjeżdżającego pojazdu już z odległości około 150 metrów, natomiast osoba, która tych odblasków nie posiada w nocy kierujący pojazdem zobaczy ją dopiero z odległości 30 metrów, a czasami nawet nie.

Przypominamy, że poz terenem zabudowanym pieszy ma obowiązek założyć odblaski. Za ich brak można dostać mandat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE