Monitoring Miejski w Radomiu - Ile było już interwencji?

2022-08-04 13:52
Zdjęcie poglądowe
Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom

W Radomiu działa system monitoringu miejskiego, który przekazuje służbom informacje o różnych zdarzeniach na mieście. Ile było zgłoszeń w pierwszej połowie tego roku i co najczęściej zgłaszano? O tym w artykule.

Zdarzeń było mniej ale i tak ich nie brakowało. Pracownicy monitoringu miejskiego w Radomiu zgłosili w pierwszym półroczu tego roku ponad 1500 interwencji. Oznacza to, że było ich o 558 mniej niż w podobnym czasie rok temu. W 7 przypadkach, monitoring pomógł w złapaniu przestępców na gorącym uczynku. Były to osoby które m.in. dokonywały kradzieży czy niszczenia mienia.

Większość zgłoszeń bo aż 1132 to wykroczenia, w tym 660 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Pracownicy monitoringu zgłosili również 380 sytuacji, gdzie niezbędne było udzielenie pomocy np. przez pogotowia ratunkowego.

Najwięcej interwencji miało miejsce na Placu Jagiellońskim, Placu Dworcowym, Placu Konstytucji i w okolicach ul. Grodzkiej. W ramach radomskiego systemu monitoringu działają obecnie 72 kamery.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE