edukacja

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Miasto zamierza walczyć o pieniądze na edukację. Kiedy zostanie złożony wniosek do sądu?

2023-02-02 14:44

Miasto Radom w sądzie zamierza walczyć w sądzie o pieniądze z budżetu potrzebne na finansowanie edukacji w naszym mieście. Jednak zanim dojdzie do pierwszej rozprawy minie trochę czasu. Nad przygotowaniem wniosków pracują prawnicy.

Przypomnijmy. Miasto zamierza pozwać państwo za zbyt małą subwencję oświatową. Od 2018 roku z budżetu na edukacje według wyliczeń miasta wydano 920 milionów złotych. Jednak miasto nie zamierza się spieszyć ze złożeniem wniosku do sądu. Chodzi o to by zebrać wszystkie potrzebne dane.

- To jest sprawa bardzo skomplikowana z punktu widzenia analizy i pozyskiwania danych i sformułowania takiego wniosku. Miasto Szczecin tylko w tych prac analitycznych i zbierania danych przygotował się do procedury przez kilka miesięcy. U nas te prace trwają od kilku tygodni. Proszę nam dać czas, żeby poinformować o jaką kwotę będziemy starać się od zwrot od budżetu państwa za naszym zdaniem niesłusznie poniesione wydatki. Na razie nie wiadomo jaki to będzie tryb i jaka procedura - mówi wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

W przyszłym roku na oświatę przeznaczonych będzie 630 milionów złotych, to 48 proc. wszystkich wydatków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE