Miasto zamierza w sądzie walczyć o pieniądze na edukację.

2022-12-30 9:41
urząd
Autor: Wojciech Wójcikowski

Radom wzorem Szczecina i Warszawy zamierza iść do sądu i tam walczyć o pieniądze na edukację. Zdaniem ​samorządowców finansowanie oświaty to zadanie państwa i subwencja powinna pokrywać wszelkie wydatki.

W ocenie władz Radomia subwencja budżetowa, którą otrzymuję miasto nie pokrywa całości wydatków na radomską edukację. Wobec tego miasto w sądzie chcę walczyć o pieniądze, jakie w poprzednich latach wydało na oświatę.

- Tak dalej być nie może. Tak uważam nie tylko ja,ale i moi koledzy samorządowcy. Rząd od wielu lat kredytuje się w naszych kieszeniach. My opłacamy edukację z własnej kieszeni, a powinniśmy dostawać na to zadanie sto procent pieniędzy. Tylko od 2018 roku z naszych podatków do edukacji dołożyliśmy 920 milionów złotych. To są olbrzymie pieniądze jakie moglibyśmy wydać na potrzeby mieszkańców Radomia i rozwiązywanie ich problemów - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W przyszłym roku na oświatę miasto przeznaczy 630 milionów złotych, to 48 proc. wszystkich wydatków. Dla porównania na inwestycję zostanie wydanych 143 miliony złotych. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE