Miasto odpowiada na apel Jacka Sasina. Przekaże plac by składować węgiel zakupiony przez rząd.

2022-10-05 15:44
węgiel
Autor: fot. Pixabay

Są w stanie przekazać odpowiednie miejsce skąd węgiel może trafić wprost do mieszkańców. W ten sposób miasto odpowiada na apel wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina by to samorządy wzięły na siebie dystrybucję rządowego węgla.

Władze miasta zapewniają, że przeanalizowały sytuację pod względem prawnym dotyczącą dystrybucji węgla, który obecnie jest zakupiony przez rząd i nie ma możliwości, by włączyły się w cały proces. Ale to nie znaczy, że współpraca nie jest możliwa.

- Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę ponad podziałami dla dobra mieszkańców. Dlatego, odpowiadając na apel ministra Jacek Sasin dotyczący włączenia się samorządów w dystrybucję węgla, mamy konkretną propozycji Stawiamy do dyspozycji 2-hektarowy, utwardzony i ogrodzony plac przy ulicy Żelaznej, należący do miejskiej spółki Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Radpec" Spółka Akcyjna. Jednocześnie, biorąc pod uwagę brak prawnych i technicznych możliwości samorządu, zapraszamy do współpracy spółkę energetyczną która ma swoją siedzibę w Radomiu. Możecie Państwo już od jutra zacząć gromadzić na wskazanym terenie węgiel i sprzedawać go mieszkańcom Radomia Wierzę, że połączenie sił: nasz teren i możliwości organizacyjno-techniczne spółki dadzą oczekiwane przez mieszkańców rezultaty - mówi Radosław Witkowski prezydent Radomia.

Węgiel w Radomiu jest potrzebny. Szacuje się, że w mieście jest 6 tys. pieców węglowych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE